با ظهور ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین ها، اصلاح طرح لبخند آسانتر شده و در بعضی موارد حتی سریعتر! به همین دلیل دانشجویان در سراسر جهان طی چند سال اخیر به جای ارتودنسی ثابت فلزی رو به درمان با این دستگاه های ارتودنسی آورده اند. اگرچه دلایل زیادی برای شروع درمان ارتودنسی دندان با Invisalign ها وجود دارد، اما اجازه دهید تا در مورد مهمترین این دلایل در این مقاله صحبت کنیم و با بیان 4 دلیل به شما بگوییم که چگونه اینویزیلاین‌ها به عنوان یک ارتودنسی دانشجویی (برعکس ارتودنسی ثابت فلزی) مناسبترین گزینه برای حل مشکلات ناصافی دندان ها در میان دانشجوها هستند.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ما برای درمان مشکلات عدم هماهنگی دندان ها و فکین از ابزار و دستگاه های مختلفی استفاده می کنیم. برخی از این دستگاه ها به راحتی قابل رویت هستند و کافیست دهان شما باز باشد تا دیگران آن ها را ببینند. این دستگاه ها در دسته ارتودنسی شفاف و ثابت هستند. از طرف دیگر برخی دستگاه ها وجود دارد که به سختی دیده میشوند و یا حتی اگر لبخند بزنید یا دهانتان را باز کنید قابل مشاهده نیستند. این دستگاه ها در دسته ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی متحرک قرار دارند.

اینویزیلاین ها چه هستند؟

Invisalign جزء جدیدترین دستگاه های ارتودنسی متحرک به شمار میروند. این دستگاه ها معمولا شبیه به پلاستیک و شفاف هستند. به دلیل اینکه وقتی روی دندان ها قرار میگیرند چندان قابل مشاهده نیستند آن ها را در درمان ارتودنسی نامرئی استفاده میکنیم. جدیدا در میان مردم باب شده که به این دستگاه ها ارتودنسی اینویزیلاین نیز گفته میشود.

4 دلیلی که ثابت میکند مناسبترین روش برای اصلاح مشکلات ناصافی دندان در دانشجویان   Invisalignها هستند

با ارتودنسی اینویزیلاین همه چیز آسونه

برخلاف ارتودنسی کودکان که خود کودک، والدین و متخصص ارتودنسی دندان کلی به زحمت و دردسر می افتند تا درمان تمام شوند، در ارتودنسی نامرئی با Invisalign دردسرها خیلی خیلی کم هستد طوری که همه چیز برای شما آسان پیش میرود. تنها کافی است که به یک متخصص ارتودنسی دندان خوب مراجعه کنید و از او بخواهید دندان های شما را به صورت رایگان ارزیابی کند و یک برنامه برای درمان ارتودنسی با اینویزیلاین برای شما در نظر بگیرد. درمان شما خیلی راحت تر شروع میشود و تنها کافیست هر دو هفته یکبار (حالا کمی اینور و آنور) برای ارزیابی به مطب متخصص خود مراجعه کنید و بعد از آن منتظر بمانید تا اینویزیلاین‌ها یک لبخند عالی را به شما تحویل دهند.

نکته:

فقط برای انجام این نوع ارتودنسی  به  نزد بهترین متخصص  ارتودنسی شهر خودتان  بروید. اگر در تهران هستید سعی کنید کمی تلاش کنید تا بهترین متخصص ارتودنسی در تهران را پیدا کنید چون ارزشش را دارد.

کسی نمیتونه دستگاه ارتودنسی شما رو ببینیه! اگر هم دید میذاره پای باکلاس بودنت!

دستگاه های این-ویزیلاین برخلاف بریس های فلزی که از 10 متری هم قابل مشاهده هستند چندان در چشم نیستند. مگر اینکه شخصی خیلی به شما نزدیک شود تا بتواند آن ها را ببیند. بنابراین اگر دوست ندارید کسی بفهمد شما تحت درمان ارتودنسی دندان هستید اصلا نگران نباشید زیرا کسی دستگاه ارتودنسی متحرک شما را نمی بیند. تازه به قول یکی از دوستان دانشجو که طی پروسه درمانی اینویزیلاین گذاشته بود، همه میگویند چه درمان باکلاسی!

با اینویزیلاین نهایتا تا 4 ترم مشکل دندونات حل میشه

یکی دیگر از مزایای اینویزیلاین‌ها این است که بسته به مشکلی که با دندانهایتان دارید ممکن است کمتر از آنچه که فکرش را میکنید طرح لبخندتان اصلاح شود. این دستگاه ها برای مقابله با مشکلات ارتودنسی دندان از خفیف تا شدید ساخته شده اند و در در سه مدل زیر ساخته میشوند:

Invisalign Full فول

از این مدل ارتودنسی متحرک با پلاک شفاف برای درمان برخی از مشکلات شدید ارتودنسی استفاده میشود و طول درمان حدود 9 تا 20 ماه است ؛ یعنی اگر از اول دانشگاه دوره درمان با اینویزیلاین را شروع کنید کمتر از 4 ترم مشکل شما حل میشود.

Invisalign Lite  لایت

از این مدل پلاک شفاف ارتودنسی هم برای حل مشکلات خفیف تا متوسط ​​ارتودنسی استفاده میشود و مدت زمان کل درمان نیز بین 4 تا 8 ماه است. یعنی کمتر از دو ترم صاحب یک طرح لبخند عالی میشوید.

Invisalign Express اکسپرس

اگر مشکل دندان های شما خفیف باشد از مدل اکسپرس برای شما استفاده میشود که طول درمان شما فقط یک ترم است

با یک طرح لبخند عالی و پرفکت فارغ التحصیل میشی!

بودن در دانشگاه از هر لحاظ یکی از بهترین دوره های زندگی همه ما انسان ها است. شما وقت زیادی دارید که هم به درس و تحصیل خود برسید و هم کارهای دیگری مثل حضور در انجمن های دانشجویی،  مسابقات ورزشی، شرکت در کلاس های راهنمایی و رانندگی و …. را انجام دهید. اگر میخواهید در بهترین حالت ممکن فارغ التحصیل شوید، در کنار سایر برنامه های خود، بیایید بین این همه تفریح یک جای خالی هم برای درمان ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین اختصاص بدهید.

اگر چنین کاری نکنید احتمالا بعد از فارغ التحصیلی وقت کافی برای اصلاح ناهماهنگی فک و دندان های خود ندارید. زیرا یا باید سر کار بروید و یا احتمالا سربازی و بعد کار. بعدها که سر کار رفتید به زور شاید بتوانید یک روز مرخصی بگیرد و دیگر نمیتوانید به راحتی در تمام جلسات درمانی ارتودنسی دندان خود حاظر شوید.

هزینه ارتودنسی نامرئی اینویزیلاین کم است

میدانیم که زندگی دانشجویی هزینه ها و خرج و مخارج خودش را دارد و شاید خیلی از دانشجوها نتوانند هزینه های درمان هایی مثل ارتودنسی سرامیکی یا ارتودنسی دندان با بریس معمولی را پرداخت کنند. اما نگران نباشید چون ارتودنسی اینویزیلاین هزینه های کمتری دارد و مناسب دانشجوها است. با اینکه هزینه ارتودنسی دندان با اینویزیلان ها بالا است اما کل قیمت ارتودنسی را میتوان با برنامه های پرداخت قسطی به راحتی پرداخت کرد.

اگر دانشجو هستید و فکر میکنید دندان های شما ناصاف و کج است با یک متخصص ارتودنسی خوب صحبت کنید تا ببینید مشکل دندان های شما چقدر شدید است و کدام یک از گزینه های بالا برای شما مناسب است. برای مثال اگر در تهران درس میخوانید میتوانید با دکتر درویش پور یکی از 10 تا بهترین متخصص ارتودنسی نامرئی در تهران مشورت کنید و تا قبل از فارغ التحصیلی صاحب یک لبخند بینظیر شوید.